Przedstawiciele Mniejszości Niemieckiej z województwa opolskiego oficjalnie przedstawili Komitet Wyborczy Wyborców Mniejszość Niemiecka. Wraz ze składem komitetu zostały podane pierwsze nazwiska kandydatów, którzy wystartują w jesiennych wyborach.

Komitet Wyborczy Wyborców Mniejszość Niemiecka został oficjalnie zarejestrowany 13.08.2019 r.
To 9 raz kiedy Mniejszość Niemiecka wystawia swoją reprezentację do wyborów parlamentarnych. Komitet składa się z ludzi czynu: osób pracujących, społeczników, przedsiębiorców, samorządowców. Na liście kandydatów do sejmu znajdą się między innymi: obecny poseł Ryszard Galla, Zuzanna Donath-Kasiura – sekretarz Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Niemców na Śląsku Opolskim i Radna Województwa, Norbert Rasch dyrektor w lokalnym przedsiębiorstwie i były Przewodniczący TSKN, Bernard Gaida przewodniczący Związku Niemieckich Stowarzyszeń, Edyta Gola Radna Województwa i dyrektor LOKiR, czy dr Aleksander Sachanbiński.

Komitet Wyborczy Wyborców Mniejszość Niemiecka rozpoczyna kampanię z hasłem „Opolskie ma znaczenie”. To hasło wskazuje co dla Mniejszości Niemieckiej jest najistotniejsze: a tym jest rozwijający się region a także szczęśliwi mieszkańcy. Znaczenie ma rodzina, znaczenie mają przedsiębiorcy dzięki którym powstają nowe miejsca pracy, znaczenie ma język, który jest atutem naszego regionu.

Dla KWW Mniejszość Niemiecka szczególnie istotne w nadchodzącej kadencji będą następujące zagadnienia:

  1. Troska o zachowanie atutu regionu, jakim jest pielęgnowanie tradycji, tożsamości i kultury Niemców na Śląsku Opolskim;
  2. Podnoszenie jakości nauczania języka niemieckiego w polskich szkołach, w tym języka niemieckiego jako języka mniejszości narodowej;
  3. Wsparcie dla młodych i rodzin oraz wspieranie przedsiębiorczości.
  4. Zabieganie o dalsze mechanizmy wsparcia i rozwoju samorządności, która jest gwarantem odpowiedzialności polityków za ich czyny!
  5. Dbałość o zrównoważony rozwój naszego regionu na tle całej Polski, szczególnie w kwestiach infrastruktury i opieki zdrowotnej.
  6. Zabieganie o równe traktowanie kobiet i mężczyzn

KWW Mniejszość Niemiecka wystawi 24 kandydatów na liście poselskiej i 2 kandydatów na senatorów: w okręgu 52 (Opole, powiat opolski), okręgu 53 (powiat oleski, strzelecki, kędzierzyńsko-kozielski, krapkowicki, głubczycki).