Samorządowcy powiatu opolskiego udzielają poparcia kandydatowi na Senatora  Rafałowi Bartkowi.

W okręgu 52 KWW Mniejszość Niemiecka kandydatem na senatora jest Rafał Bartek. Głównym celem, który stawia sobie kandydat jest podnoszenie jakości edukacji językowej. Ponadto ważnym tematem jest kwestia zapobieganiu wykluczeniu komunikacyjnego. Jak mówił Rafał Bartek – „Stoimy przy Uniwersytecie Opolskim, który jest tego symbolem. Kiedy powstał otwarł wielu ludzi z województwa drogę do tego aby podnieść swoje kwalifikacji. Dzisiaj musimy zadbać o to, aby był motorem napędowym dla naszego regionu na przyszłość. Jeżeli chcemy aby nasz region się rozwijał w sposób zrównoważony to musimy zadbać o dobry dostęp do komunikacji publicznej również tym miejscowościom, które są małe i leżą daleko od centrów miejskich. Możemy to zmienić tylko systemowo kiedy samorządy otrzymają w tym zakresie więcej kompetencji decyzyjnych. Na poziomie samorządowym wiemy jak ten problemem rozwiązać. Potrzebujemy jednak w tym zakresie wsparcia z Parlamentu i o to będę jako senator zabiegać”

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej Starosta Powiatu Opolskiego Henryk Lakwa, Burmistrz Prószkowa Krzysztof Cebula, wójt Chrząstowic Florian Ciecior, Michał Golenia wójt gminy Murów oraz wójt Komprachcic Leonard Pietruszka udzielili poparcia Rafałowi Bartkowi, który w okręgu 52 jest kandydatem KWW Mniejszość Niemiecka na senatora.

Henryk Lakwa przekonywał:  “Popieram Rafała Bartka, ponieważ jako senator na pewno będzie zabiegał o pielęgnowanie kultury i przekazywanie języka niemieckiego. Jako Starosta Opolski  wiem, że niektórych problemów samorządów np. Brak funduszy na drogi powiatowe, nie da się załatwić bez wsparcia parlamentu i dlatego w parlamencie jest potrzebny silny głos samorządu! Głos kogoś niezależnego, kto zna samorząd gminny, powiatowy, wojewódzki. Taką osobą jest Rafał Bartek.”

Michał Golenia podczas konferencji prasowej mówił – “Znam kandydata na senatora Rafała Bartka od wielu lat. Przez te lata dał się poznać jako osoba pracowita, skuteczna w działaniu. Potrafi słuchać ludzi i z nimi rozmawiać, próbując znaleźć rozwiązanie problem czy wesprzeć pomocna dłonią. Sami tez Państwo na pewno widzą, że Rafał Bartek sprawdza się w roli Przewodniczącego Sejmiku. Takich osób potrzebujemy w polskim Senacie!”

Z kolei ze strony Krzysztofa Cebuli, Burmistrza Prószkowa usłyszeliśmy – “Z Rafałem Bartkiem mam okazję współpracować od niedawna. Jednak przez ten czas dał się poznać jako osoba rzutka, chętna do współpracy. Ma zalety, które pozwolą mu być dobrym senatorem – jest przede wszystkim osobą szukającą rozwiązań systemowych, a nie tymczasowych. Moim kandydatem na senator jest Rafał Bartek”.

Nie mogło zabraknąć również słów wsparcia ze strony wójta Gminy Chrząstowice, Floriana Cieciora – “Rafał Bartek od urodzenia jest mieszkańcem Gminy Chrząstowice. W ostatnich latach mieliśmy okazję niejednokrotnie współpracować czy to przy renowacji boiska w Chrząstowicach czy w Radzie Gminy. Jest osobą niezwykle wymagającą przede wszystkim od siebie, ale też od innych. Ale taka aktywność jest w cenie. Doceniam przede wszystkim jego zaangażowanie na rzecz naszej społeczności oraz inicjowanie nowych działań by mieszkańcom żyło się lepiej. Rafał Bartek to najlepszy kandydat na senator.”