Komitet Wyborczy Wyborców Mniejszość Niemiecka na swojej liście do Sejmu wystawia 24 kandydatów, mieszkańców województwa opolskiego. W tym 9 kobiet i 16 mężczyzn. Kandydaci to specjaliści, przedstawiciele organizacji pozarządowych, przedsiębiorcy, strażacy, nauczyciele.

Ryszard Galla: “Bazując na politycznych doświadczeniach i silnych podstawach regionalnej kultury zarówno niemieckiej, śląskiej jak i polskiej, oraz hołdując zasadom poszanowania prawa i porządku demokratycznego, kandydaci KWW Mniejszość poczuwają się do odpowiedzialności wobec społeczeństwa regionu za doskonalenie prawa i współpracę demokratyczną oraz budowę trwałych więzi w naszej małej ojczyźnie – Heimacie. Dlatego postawiliśmy na specjalistów, osoby zaangażowane, znane nie tylko w środowisku Mniejszości Niemieckiej, dla których Opolskie ma znaczenie. To bardzo dobrzy kandydaci, najlepszy wybór dla województwa opolskiego”.

Lista kandydatów do Sejmu KWW Mniejszość Niemiecka:

 1. Ryszard Galla
 2. Zuzanna Donath-Kasiura
 3. Józef Swaczyna
 4. Bernard Gaida
 5. Edyta Gola
 6. Zygfryd Steuer
 7. Norbert Rasch
 8. Joanna Hassa
 9. Kryspin Cieplik
 10. Mirosław Lasar
 11. Anna Kasprzyk
 12. Aleksander Sachanbiński
 13. Bogna Lewkowicz
 14. Joachim Świerc
 15. Maria Koschny
 16. Rafał Magosz
 17. Krystyna Rychlik
 18. Sebastian Gerstenberg
 19. Julita Widera
 20. Bernard Groeger
 21. Norbert Hober
 22. Stefan Szłapa
 23. Brygida Labisz
 24. Jan Pankala

Kandydat do senatu w okręgu 53 (powiat głubczycki, krapkowicki, kędzierzyńsko-kozielski, strzelecki i oleski) to pan Roman Kolek Wicemarszałek Województwa Opolskiego.

Kandydat do senatu w okręgu 52 (Opole i powiat opolski) to pan Rafał Bartek – przewodniczący TSKNa także przewodniczący Sejmiku Województwa Opolskiego.