Nasze województwo – Nasz Heimat potrzebuje was – potrzebuje ludzi odważnych i odpowiedzialnych,  którzy znają, rozumieją i kochają tę ziemię i jej mieszkańców.

Abyśmy mogli tu pomnażać swoje talenty, aby nasz regionu dalej się rozwijał potrzebna jest praca, dobra praca za godziwe wynagrodzenie.

Mądra i odpowiedzialna praca naszych wójtów i burmistrzów, konsekwentne wspieranie lokalnych firm i przedsiębiorstw oraz skuteczne przyciąganie inwestorów zaowocowało już miejscami zatrudnienia dla setek osób. (Wystarczy wspomnieć kolejne inwestycje w strefy ekonomicznej gminy Ujazd czy sprowadzenie  inwestorów do gminy Krapkowice)   Dalej będziemy stwarzać warunki dla nowych inwestycji i pomagać firmom już istniejącym.

Zadbamy o dalszy rozwój kolei regionalnej, i komunikacji autobusowej, żeby szybciej i lepiej dojeżdżać do miejsc nauki i pracy. Zapewne jeździcie nowoczesnymi szynobusami, , które od lat kupuje Samorząd Województwa Opolskiego, mieszkańcy powiatu strzeleckiego i okolic korzystają z nowoczesnych autobusów PKS –  to zasługa naszych samorządowców .

Wiemy że dobra praca jest potrzebna, aby RODZINY które tu mieszkają czuły się bezpieczne. Prowadzona przez nas konsekwentna i mądra polityka prorodzinna to warunek sine qua non  prawidłowego rozwoju i funkcjonowania naszego społeczeństwa. Będziemy dalej dbać o rodziny, o godzenie ról społecznych i zawodowych.
Świat się zmienia ale tu na Śląsku rodzina to wciąż to Kinder und Eltern – Oma und Opa. Wiara, kultura i tradycja – das Glauben, Kultur und Tradition–   Unsere Familien und Freunde –  nasze rodziny i przyjaciele to nasze Centrum to są nasze bazy – to ładowarki akumulatorów naszych samorządowców i lokalnych animatorów, działaczy mniejszości którzy realizują w swoich społecznościach lokalnych setki projektów kulturalnych i sportowych, integracyjnych i edukacyjnych. Państwo je znacie  to Martistagi i Maibaumy, Miro Fussballschulen i Samstagskurse, Wycieczki śladami niemieckiej kultury i wykłady z historii lokalnej.

To nasi ludzie, to wy  dzięki projektom mniejszości niemieckiej i otwartym konkursom ofert ogłaszanym w gminach, powiatach i województwie konsekwentnie, do lat budujecie społeczeństwo obywatelskie.

Dbamy i dalej będziemy dbać o wioski i miasta o nasz region bo to nasza wspólna sprawa

Dbamy o Ordnung  – by nasze miejscowości były jak najpiękniejsze, ale przede wszystkim troszczymy się o to, by mieszkańcy naszego województwa poznali jego bogatą historię i kulturę i rozwijali swoje różnorodne zainteresowania.

Będziemy powiększać wprowadzone już budżety obywatelskie w gminach i województwie. –  to ważne, bo ludzie sami decydowali o tym, co jest dla nich ważne .To jest prawdziwa demokracja.  Taka polityka samorządowa ma sens. 

Znamy nasz region i ludzi tu mieszkających,  nasze serca myślą o rozwoju naszego regionu, nasze umysły kochają tę ziemie, przyszłość naszego regionu  zależy , od naszego zaangażowania, Opolskie to nasza wspólna sprawa.