Niedzielną Lożę Radiową zdominowały dwa tematy: sprawa Stanisława Gawłowskiego i „Piątka Morawieckiego”, czyli program rządu, jaki premier przedstawił na ostatniej konwencji swojej partii.

Czy aresztowanie sekretarza generalnego PO to krok ku uczciwym standardom w polityce polskiej czy, jak głoszą koledzy partyjni i koleżanki Stanisława Gawłowskiego oraz niektóre media, polityczna zemsta i działania pod publikę? Tym pytaniem otworzyliśmy dyskusję w Loży, przypominając, że były wiceminister w rządzie PO-PSL, a dziś poseł tej pierwszej partii, oskarżony jest o przyjęcie kilkuset tysięcy złotych łapówki za ułatwienie zdobycia wielomilionowych kontraktów melioracyjnych, o przyjęcie łapówki w formie apartamentu w Chorwacji oraz dwóch zegarków, a także o ujawnienie tajnych materiałów ABW i plagiat pracy doktorskiej.

Drugim tematem była „Piątka Morawieckiego”, czyli zapowiedź obniżki podatku CIT dla małych firm z 15 do 9 proc, wprowadzenie „małego” ZUS-u naliczanego proporcjonalnie do przychodów, wyprawka – 300 złotych na początku roku szkolnego, fundusz budowy dróg lokalnych i program Dostępność Plus, likwidujący bariery dla niepełnosprawnych.